Menu

Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi

im. Jana Pawła II

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W PRZEDSZKOLU

przedszkole_starawies

P1050414

Okres Wielkiego Postu to czas duchowych przygotowań do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W związku z zbliżającymi się świętami dzieci z naszego przedszkola oraz Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP w dniach 20-21.03 brały udział w  rekolekcjach prowadzonych przez panią Katarzynę Panek. W środę (20 marca) przedszkolaki uczestniczyły w Mszy Świętej, natomiast w czwartek (21 marca) w prelekcji pt. "DOBRE SERDUSZKO".

P1050426

Na prowadzonych rekolekcjach dzieci dowiedziały się po co potrzebne jest nam SERCE oraz co należy robić by było zdrowe, czyli pełne dobrych uczynków. Przedszkolaki w pierwszej części kolorowały serduszka, które złożyły dzieciątku Jezus przy żłobku. Następnie dzieci obejrzały film, w którym poznały wielki dar Boga - piękny świat, który Stwórca nam ofiarował.

 P1050438

W dalszej części dzieci oglądały teatrzyk, który uświadomił im że należy szanować posiadane przedmioty i zabawki. Pani Kasia opowiedziała nam również historię pieska-Reksia, któremu było bardzo smutno ponieważ dzieci mu dokuczały. Dzięki jego historii każdy z przedszkolaków dowiedział się, że należy dbać o zwierzęta. Na koniec oglądaliśmy również teatrzyk o lisku, który obrażając się na sowę zmienił kolor swojego serca z pięknej czerwieni na smutną zieleń. Poprzez ten przykład przedszkolaki uświadomiły sobie, że nie warto żywić do nikogo urazy.

 P1050448

Mamy nadzieję, że przeprowadzone rekolekcje pozostawią ślad w małych sercach naszych przedszkolaków, a zdobyte wiadomości pozwolą na rozeznanie, jakie uczynki są dobre, a jakie oddalają nas od Pana Boga. 

K.H.

© Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci