Menu

Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi

im. Jana Pawła II

XVIII Dzień Papieski w naszym przedszkolu

przedszkole_starawies

"Promieniowanie Ojcostwa" - pod takim hasłem obchodziliśmy tegoroczny XVIII Dzień Papieski, który w tym roku wypada 14 października. Dla naszego przedszkola jest to szczególnie ważne święto, bowiem Jan Paweł II jest naszym patronem, dlatego 11 października w naszej placówce zgromadziliśmy się, aby uczcić pamięć niezwykłego Polaka.
Do wspólnego świętowania dołączyli zaproszeni goście - przedstawiciele władzy lokalnej, osoby zaprzyjaźnione z naszą placówką oraz dyrektorzy i nauczyciele wraz z wychowankami z przedszkoli znajdujących się na terenie gminy Brzozów.
Tegoroczne hasło, nawiązujące do napisanego przez Karola Wojtyłę dramatu o tym samym tytule, porusza niezwykle ważną dla współczesnego społeczeństwa kwestię ojcostwa. Dla przedszkolaków z pewnością są to tematy trudne, ale jednocześnie w bezpośredni sposób ich dotyczące. Słowem wstępu p. Maria Owoc, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi, podkreśliła jak ważną rolę odgrywają ojcowie w procesie wychowania młodego człowieka. Trudna tematyka zagadnień poruszanych przez dorosłych związanych z hasłem przewodnim, nie przeszkodziła również najmłodszym w oddaniu hołdu i czci postaci Jana Pawła II.
Program artystyczny zaprezentowany podczas uroczystości Dnia Papieskiego obejmował polskie tańce ludowe: krakowiaka, poloneza oraz kujawiaka. Dzieci z naszego przedszkola z najstarszych grup ("Biedronki", "Smerfy" oraz "Misie") w pięknych strojach zaprezentowały przed zgromadzonymi gośćmi tańce, które przez kilka ostatnich tygodni ćwiczyły pod okiem swoich pań - p. Celiny Wolanin, p. Małgorzaty Florczak, p. Agnieszki Rychlickiej. Przedszkolaki z grupy "Biedronki" zaprezentowały również piękny taniec z wykorzystaniem flagi naszego kraju. Był to niezwykle efektowny pokaz, który wprowadził zebranych gości w tematykę tegorocznego konkursu.
Dzieci reprezentujące przedszkola z terenu naszej gminy, wzięły udział w konkursie wokalno- recytatorskim, który poprowadziła p. Katarzyna Herbut. Obecny rok jest niezwykle ważny dla wszystkich Polaków, bowiem przypada na niego 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Nawiązując do tego wydarzenia, najmłodsi zaprezentowali piosenki żołnierskie oraz wiersze patriotyczne.
Biorący udział w przeglądzie wokalno-recytatorskim, na zakończenie uroczystości otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Podziękowania otrzymały również ich nauczyciele i dyrektorzy przedszkoli, którzy przygotowali dzieci do wzięcia udziału w konkursie oraz przybyli do naszego przedszkola, aby wspólnie uczcić pamięć świętego Jana Pawła II. Pięknym podsumowaniem uroczystości okazało się sprawdzenie przedszkolaków z ich wiedzy na temat naszego kraju. Burmistrz Brzozowa - p. Józef Rzepka kolejno zadawał dzieciom pytania według wiersza Władysława Bełzy "Katechizm Polskiego Dziecka", na które odpowiadali najmłodsi Polacy zgromadzeni w sali.
Uroczystości w naszej placówce związane z obchodami XVIII Dnia Papieskiego nawiązywały do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patron naszego przedszkola - Jan Paweł II był nie tylko wspaniałym papieżem, ale również był niezwykłym Polakiem. Zamieszkując już w Stolicy Apostolskiej, niejednokrotnie w modlitwie oraz podczas pielgrzymek wracał do swoich korzeni, swojej ojczyzny - Polski. Za jego przyczyną postrzeganie naszego kraju na całym świecie uległo zmianom. Swoją postacią dawał świadectwo niezwykłego polskiego patriotyzmu, godnie reprezentując naród polski. Pod jego patronatem, nasza placówka ma na celu przez kolejne lata wychowywać najmłodsze pokolenia Polaków na wzór świętego Jana Pawła II.

MD

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

przedszkole_starawies

27220326

23 października (wtorek) w naszym przedszkolu o godz. 9.00

odbędzie się program "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

organizowany przez Studio Inicjatyw Profilaktyczno - Artystycznych

"Szafir" z Krosna.

 

Koszt to 4zł

Wpłaty u nauczycieli.

Teatr BAZYL "Koziołek Matołek"

przedszkole_starawies

 

 

W ubiegłą środę tj. 26 września w naszym przedszkolu zagościł „Teatr Bazyl” z przedstawieniem teatralnym pt. „Koziołek Matołek” opartym na książce polskiego pisarza Kornela Makuszyńskiego.

P1010653

Teatrzyk przedstawiał historię Koziołka  Matołka,  który chcąc dotrzeć do Pacanowa, w którym rzekomo podkuwa się kozy błąkał się po całym świecie. Po drodze bohater przeżywał wiele przygód i odwiedzał ciekawe miejsca, takie jak:  Amerykę, Afrykę, Chiny.

 P1010687

W odwiedzanych miejscach spotykał interesujące osoby, a przez swoją łatwowierność wpadał w zabawne tarapaty.

Przygody tytułowego bohatera bajki  oraz gra aktorska przyniosły dzieciom wiele radości, która objawiała się głośnym śmiechem. Nie obyło się również bez wspólnych tańców oraz gromkich braw.

K.H.

P1010683

 

© Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci