wtorek, 19 czerwca 2018
SPOTKANIE Z LUTNIKIEM , TEATRZYK

 Spotkanie z twórcą instrumentów muzycznych w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi oraz podsumowanie działalności kółka teatralnego

         Dnia 19 czerwca 2018 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z twórcą instrumentów muzycznych panem Stanisławem Nogajem. Dzieci poznały instrument klasyczny: gitarę, oraz instrumenty ludowe: piszczałkę pasterską, bęben afrykański, kahon oraz lirę korbową. Pan Stanisław jest lutnikiem i zajmuje się budową instrumentów muzycznych głównie lir korbowych. Jest to magiczny zawód dzięki któremu dźwięki  pojawiają się na świecie. Podczas tego spotkania dzieci miały możliwość zobaczyć, usłyszeć  dźwięki tych instrumentów.


         Muzyka jest obecna w codziennym życiu każdego dziecka, jak również naturalnym sposobem przekazywania swoich uczuć i emocji. Jej słuchanie rozwija wrażliwość, natomiast gra na instrumencie muzycznym ma wpływ na rozwój zdolności i osobowości dziecka. Nasz gość zachęcał przyszłych uczniów do zapisania się do szkoły muzycznej, która funkcjonuje przy Szkole Podstawowej w Starej Wsi.


 Pani Katarzyna Herbut podsumowując działalność kółka teatralnego przygotowała i przedstawiła dla przedszkolaków teatrzyk „Czerwony Kapturek” To powszechnie znana bajka w niezwykle zabawnym opracowaniu Jana Brzechwy. Dzieci wcieliły się w role Czerwonego Kapturka, Babcię, Myśliwego przybliżając nam w ten sposób dobrze znana wszystkim historię. Dzieci zostały wprowadzone w świat uniwersalnych wartości dobra i zła, a jednocześnie przypomnienie i nie otwieraniu nieznajomym drzwi.  Raz jeszcze okazuje się, że nie wszystko co z pozoru łatwe i proste- takim pozostaje, gdy spotkamy nieznajomego. Teatrzyk przeplatany  był muzyką oraz piosenkami.


21:04, przedszkole_starawies , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 306
| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30