Menu

Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi

im. Jana Pawła II

PROGRAM EDUKACYJNY "BOCIAN I ŻABA"

przedszkole_starawies

P1030960

Dnia 10 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy Studio Inicjatyw Profilaktyczno-Artystycznych „Szafir” z Krosna z przedstawieniem pt. „Bocian i żaba”. Zaprezentowany przez aktorów program edukacyjny miał na celu utrwalenie wiadomości na temat zdrowego trybu życia: prawidłowego odżywiania, podejmowania aktywności fizycznej oraz dbania o higienę i zdrowie.

P1030977

Podczas przedstawienia nie zabrało pięknych kostiumów, scenografii oraz oprawy muzyczno-wokalnej. Program miał charakter interaktywny: dzieci śpiewały piosenki, uczestniczyły w konkursach, odpowiadały na pytania pana Bociana oraz doradzały, w jaki sposób odczarować Panią Żabkę. Przedstawienie poprzez zabawne dialogi i humorystyczne scenki dostarczyło wiele radości, ale i wiedzy, którą przedszkolaki na pewno wykorzystają w życiu.

K.H.

P1030972

 

CHCESZ BYĆ ZDROWY JAK RYBA, JEDZ OWOCE I WARZYWA! - przedstawienie w SP w Starej Wsi

przedszkole_starawies

P1030878

7 grudnia oddział II „SMERFY” został zaproszony do Szkoły Podstawowej w Starej Wsi na występ uczniów klas trzecich, które zaprezentowały montaż słowno-muzyczny pt.: „Chcesz być zdrowy jak ryba, jedz owoce i warzywa”.

 P1030900

Nasze przedszkolaki wraz z klasami 1-3 wzięły udział w konkursie o owocach i warzywach. Na zakończenie dzieci otrzymały smaczne i zdrowe owoce. Serdecznie dziękujemy za  zaproszenie i przekazaną wiedzę.

M.F.

P10309201

 

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

przedszkole_starawies

 

P1030688

6 grudnia to wyjątkowa data w kalendarzu każdego dziecka. Tego jednego dnia w roku wyczekują z niecierpliwością nie tylko najmłodsi ale również i nieco starsi. Tradycja obdarowywania się prezentami w tym czasie głęboko zakorzeniła się w naszej kulturze.

 P10307461

            W ten wyjątkowy dzień Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi odwiedził  św. Mikołaj.  Wraz ze swoim pomocnikiem - Elfem, przywieźli mnóstwo prezentów dla grzecznych przedszkolaków. Dzieci już od samego rana nasłuchiwały dzwoneczków, które oznajmiałyby przybycie wyczekiwanych gości.

P1030695

            Mikołaj rozpoczął swoją wizytę od odwiedzenia najmłodszych grup, w których został serdecznie powitany. Przedszkolaki przygotowały dla niego krótkie wierszyki oraz piosenki, które z radością zostały zaprezentowane niezwykłemu przybyszowi. Starsze dzieci w swoich salach również wystąpiły przed Mikołajem, Elfem oraz Panią Dyrektor.

 P10307501

            Emocje, które towarzyszyły dzieciom tego dnia były niezwykle zróżnicowane. Choć u większości przedszkolaków przeważała radość, to zdarzyło się, że niektóre z nich obawiały się przybycia św. Mikołaja - były to te dzieci, które na co dzień pełne energii lubią psocić i niejedno przewinienie mają na swoim koncie. Jak się później okazało, ich obawy były zupełnie niepotrzebne. Mikołaj obdarował prezentami wszystkie dzieci.

P1030827

            Przedszkolaki otrzymały paczuszki z zabawkami i słodyczami w środku, które później zabrały do swoich domów. Ponadto każda grupa otrzymała wielki wór z zabawkami, które miały zostać w przedszkolu i służyć dzieciom podczas codziennej zabawy. Dzieci gorąco zapewniały, że będą dbały o nowe podarunki oraz że nadal postarają się być bardzo grzeczne. W obecności Mikołaja, Elfa oraz Pani Dyrektor obiecywały, że będą słuchać swoich rodziców, pań w przedszkolu, dziadków i wszystkich, którzy chcą wychować ich na dobrych i wspaniałych ludzi.

            Tego dnia Mikołaj nie zapomniał o żadnej osobie z Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi. Prezentami obdarowane zostały wszystkie grzeczne dzieci, którym szeroki uśmiech na twarzach towarzyszył już do końca dnia. Nauczyciele mają nadzieje, że obietnice składane w obecności Mikołaja zostaną przez przedszkolaków dotrzymane, tak aby w przyszłym roku znów mógł zawitać do nich. 

M.D.

P1030719

P1030689

P1030748

P1030787

P1030831 

© Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci